Fizjoterapia po porodzie, CC, w połogu: Program Atrakcyjna Mama™

Zdjęcie obrazujące art. pt. Fizjoterapia po porodzie, CC, w połogu: Program Atrakcyjna Mama™

Abyś po porodzie mogła w pełni czuć się atrakcyjna, proponujemy unikalną metodę przywracania sylwetki i sprawności.
Program opracował w 2001 roku fizjoterapeuta Michał Koszla, który zajmuje się też fizjoterapią dna miednicy (inaczej zwana – fizjoterapia uroginekologiczna). Fizjoterapeuci Programu Atrakcyjna Mama ™ wiedzą więc, jak zadbać o „poporodowy brzuszek” a jednocześnie nie zaszkodzić mięśniom dna miednicy

1. TRENING W DOMU MAMY

Fizjoterapeuta przyjeżdża do domu mamy, więc nie traci ona czasu na dojazdy, nie martwi się też o zdrowie noworodka. Z drugiej strony: elementem programu jest profilaktyka bólu – prowadzący może podpowiedzieć mamie dobre rozwiązania, które zmniejszą zmęczenie mięśni – jak na przykład pozycja w czasie karmienia, wysokość przewijka, sposób noszenia dziecka.
Na każdej wizycie mama dostaje „zadania domowe”, które stara się wykonywać codziennie

2. OD PIERWSZYCH DNI PO PORODZIE

DLACZEGO TAK NAJLEPIEJ?
W tym okresie mama ma bardzo wysoki poziom relaksyn. Hormony te powodują, że mięśnie kobiety rozciągają się w ciąży (szczególnie mięśnie brzucha) i podczas porodu (szczególnie mięśnie dna miednicy). Sprawiają też, że ciało mamy w pierwszych dobach po porodzie jest bardzo plastyczne, podatne na modelowanie. Dzięki temu można delikatnymi ćwiczeniami wzmacniać mięśnie brzucha i mięśnie dna miednicy oraz, co jest bardzo ważne, rozciągać te mięśnie, które uległy przykurczeniu w ciąży.
Równie ważna jest profilaktyka – złe noszenie, karmienie dziecka czy zbyt forsowne ćwiczenia mogą w tym czasie bardzo zaszkodzić. Zadaniem fizjoterapeuty jest też więc pilnowanie, aby mama nie nabrała złych nawyków.

3. TAKŻE PO CIĘCIU CESARSKIM

CZY TO DOBRY POMYSŁ?
Już studenci fizjoterapii uczą się, że po każdej operacji powinna nastąpić rehabilitacja pooperacyjna. A cięcie cesarskie jest dużą operacją brzuszną. Dlatego mądra fizjoterapia po cięciu cesarskim powinna być obowiązkowa

Program Atrakcyjna Mama ™ po cięciu pomaga mamom w szybszym zlikwidowaniu bólu, obrzęku blizny. Wprowadzenie delikatnych ćwiczeń mięśni brzucha jest trochę opóźnione i indywidualnie dostosowane do stanu blizny.
Program Atrakcyjna Mama ™ to więc terapia blizny po cc oraz terapia mięśni brzucha.
Dlatego warto zacząć program w pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala.

4. INDYWIDUALNY DOBÓR ĆWICZEŃ I ZALECEŃ

Każda mama ma inny stan mięśni, a co za tym idzie – inną sylwetkę. Czasem występują dodatkowo różne bóle, co też ma wpływ na dobór możliwych i bezpiecznych ćwiczeń. Różne są też możliwości mam ze względu na stopień zmęczenia po porodzie, aktywność dziecka, wsparcie rodziny. Dlatego mama dostaje swój indywidualny „program minimum” oraz zestaw ćwiczeń dodatkowych. Ma pewność, że są to ćwiczenia bezpieczne i potrzebne właśnie dla niej.

5. SKUTECZNIE I BEZPIECZNIE

Program Atrakcyjna Mama ™ prowadzą wyłącznie fizjoterapeuci, absolwenci kursu „Fizjoterapia w połogu”.
Fizjoterapeuta to zawód medyczny, który wymaga ukończenia 5-letnich studiów, znajomości anatomii i biomechaniki człowieka.
Natomiast kursy od 2010 roku prowadzi zawsze autor Programu Atrakcyjna Mama ™, fizjoterapeuta Michał Koszla. Od 2002 roku pomógł on w powrocie do figury kilku tysiącom kobiet w Poznaniu i okolicach. Jest on też jednym z pierwszych fizjoterapeutów w Polsce, którzy zajmują się terapią nietrzymania moczu czy obniżenia narządów. Dlatego ćwiczenia Programu Atrakcyjna Mama ™ są bezpieczne dla stanu dna miednicy.

Podsumowując:
Osoby, które są obecne na stronie AtrakcyjnaMama.pl to wykwalifikowani fizjoterapeuci, którzy pracują metodą o potwierdzonej skuteczności i bezpieczeństwie.